كد مطلب : 10090  1400/02/23 : تاريخ
 

آموزش تبدیل پی دی اف به ورد

  برنامه ورود آفیس دارای قابلیت های متعددی در ورژن های جدید خود میباشد که یکی از آنها امکان تبدیل پی دی اف به ورد است.
 


همیشه کاربران دچار ایــن مشکل بودند که نمی توانستند  PDF هایی که به زبان فارسی هستند را همانند PDFهایی که به زبان انگلیسی هستند به فایل Word تبدیل کنند. یعنی زمانی ک یک متن فارسی با فرمت PDF را در نرم افزار Word کپی میکنند محتویات کپی شده یا بصورت فارسی بهم ریخته کپی می شــود و یا به زبان های دیگر کپی می شود؛ بــرای حل ایــن مشکل معمولا به سراغ نرم افزار های تبدیل فایل های PDF فارسی به word می روند که در 90 درصد از موارد به پاسخ دلخواه و صحیح نمی رسند؛ ما در ایــن مقاله با توجه به تجربیات بدست آمده از تبدیل چندین فایل و دیدن خروجی آن سعی کرده ایم که روشی متفاوت و بدون استفاده از نرم افزار خاصی رو آموزش بدهیم؛ حالا ایــن آموزش مــمــکن هست روی بعضی از فایل هایی که دستکاری یا رمزنگاری شده اند به درستی اعمال نشود پــس در همین ابتدا؛ با ایــن دید ادامه ایــن آموزش رامطالعه نموده و امتحان نمایید.قدم اول: بــرای شروع روی Word کلیک کنید و ســپــس File ra انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید.

قدم دوم: فایلPDF مورد نظرتون ra انتخاب؛ باز کنید.

قدم سوم: Word تلاش میکند محتویات PDF انتخاب شده ra be فرمت Word تبدیل کند.به همین سادگی! البته مــمــکن اســت ایــن تبدیل همیشه دقیق نباشد و بهم ریختگی خطوط در آن ایجاد شود.

تبدیل پی دی اف be ورد ba Google Drive

با استفاده از گوگل درایو میتوانید تصاویر(JPEG,PNG,GIF)؛ و pdf را به متن تبدیل کنید. با توجه به اینکه سرویس های پولی بسیار بــرای اینکار محیط وب موجود هستند امــا گوگل درایو با توجه به تست ها جزو یکی از بهترین سرویس های رایگان تبدیل PDF فارسی به فایل متنی از جمله Word میباشد. توجه کنید بعد از تبدیل فایل به صورت آنی ؛ متن ها در پردازشگر google قابل کپی و انتقال به نرم افزارهایی همچون Word هستند.تبدیل تصاویر و فایل پی دی اف:

به Google Drive رفته؛ فایل خود را توسط دکمه New (جدید) بالا صفحه آپلود نمایید؛ ســپــس روی فایل مورد نظرتان راست کلیک و گزینه open with>Google Docs  (در گوگل درایو فارسی باز کردن ba > سندنگار Google) را انتخاب کنید.

فایل تصویر مورد نظر be Google Doc تبدیل میشود و در واژه پرداز قابل کپی کردن خواهد بود ! بــرای نتیجه گیری بهتر بهتر اســت موارد زیررا در نظر بگیرید:
Resolution: بهتر اســت ارتفاع متن حداقل ۱۰ پیکسل باشد.

جهت تصویر(Orientation): اگــر تصویر شما در جهت اشتباهی اســت ابتدا آنرا بچرخانید و ســپــس در گوگل درایو آپلود کنید.

تنظیم زبان؛خط و کاراکتر: گوگل درایو زبان متن مورد نظر را به طور خودکار تشخیص میدهد. بــرای نتیجه گیری بهتر بهتر اســت در تصاویر خطهای متداول مثل Arial و یا Times New Roman استفاده شود.

کیفیت تصاویر: تصاویربا وضوح بیشتر نتایج بهتری می دهند و تصاویر محو شده (Blurry) کیفیت متن نهایی را پایین می آورد.با مطالعه مطلب ویرایش متن و عکس در PDF میتوانید به راحتی متن و تصاویر خود را در فایلهای PDF ویرایش کنید.

سایز فایل: بیشترین سایزی که فایل ها می توانند داشته باشند ۲MB است.

ممکن اســت برخی از فرمت ها مثل موارد زیر به فایل متنی نهایی انتقال پیدا نکنند:

Bold ya Italic بودن متن؛ سایز خط؛نوع خط؛ لیستها و جداول؛پاورقی ها مــمــکن اســت شناسایی نشوند.

در آخر بــایــد ذکر کنم که در صورتی که فایل PDF مذبور حالت استاندارد داشته وبه صورت حفاظت‌ شده نباشد می‌توانید فایل PDF را در محیط Word ویرایش کرده و در نهایت آن را به فرمت دلخواه ذخیره کنید. و نباید قسمت modify اش کد شده باشد. البته روش بالا روی اکثر فایل های PDF که بصورت دستکاری نشده باشند معمولا بصورت صحیح جواب می دهد.اگر فایل PDF رمز نگاری شده باشد بــرای تبدیل پی دی اف به وردبا مشکل مواجه می شوید.
صفایی
 1396/10/24-11:31 : تاريخ درج
©2004 www.ksys.ir