ksys-logo
کد مطلب : 8
تاریخ ثبت : 1395/06/15-19:17

تغییر حجم و سایز یکباره تعداد زیاد تصاویر در فتوشاپ

یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی کسانی که با تصاویر سر و کار دارن تغییر حجم و سایز تصاویر است که ما امروز با یک آموزش کوتاه و کاربردی به توضیح کامل روشی برای حل این مشکل خواهیم پرداخت که در آن شما میتوانید تصاویرتان را در حجم و سایز مورد نظرتان به صورت دسته جمعی تغییر دهید و حتی تنظیمات بیشتری را نیز بر روی تصاویر خود اعمال نمایید.
برای این کار ابتدا بر روی آیکون برنامه ی فتوشاپ کلیک کرده و منتظر میمانیم تا نرم افزار به صورت کامل لود شود.

سپس تمام تصاویری که میخواهید بر روی آن ها تغییراتی را انجام دهید در قالب یک پوشه در آوردید و سپس دوباره به محیط نرم افزار فتوشاپ بازگردید.

سپس از منوی File بر روی گزینه ی scripts و سپس بر روی گزینه ی Image Processor  کلیک کنید.

سپس پنجره ای برایتان نمایش داده میشود که دارای تنظیمات بسیاری ست و به شما در انجام بهتر تغییراتی که مدنظرتان است کمک خواهد کرد.


 
در گام نخست: از منوی Select the image to process  بر روی گزینه ی Select Folder کلیک میکنیم و تصاویری که در قالب پوشه ذخیره کرده بودیم را انتخاب میکنیم (توجه داشته باشید پوشه را انتخاب کنید و نه تصاویر را به تنهایی).در گام دوم: شما در بخش Select location to save processed images  باید به انتخاب یک مسیر برای ذخیره ی فایل نهایی اقدام کنید که در این بخش شما دو گزینه دارید که میتوانید در همان پوشه ذخیره شود و یا پوشه ای جدید را برای ساخت فایل نهایی ایجاد نمایید.

در گام سوم: در بخش File type شما با تنظیمات متفاوتی رو به رو خواهید بود که از جمله ی آن ها میتوان به انتخاب نوع فایل خروجی (اعم از : jpg, gif , psd و … ) اشاره کرد. و همچنین شما میتوانید سایز فایل خروجی را نیز تنظیم نمایید.


 

در گام نهایی: شما با زدن گزینه ی run میتوانید تمام تصاویر مورد نظرتان را در محل جدیدی که انتخاب کرده اید مشاهده نمایید و تمام تنظیمات مورد نظرتان نیز بر روی تک تک فایل ها اعمال شده است.
 

کاوه الحاقی

.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب