ksys-logo
کد مطلب : 13
تاریخ ثبت : 1395/06/28-17:48

۵ قابلیت در اینستاگرام که احتمالا از آن ها بی خبرید

اینستاگرام ، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری فیلم و عکس می باشد که کاربران مختلف از سطوح مبتدی تا پیشرفته تر به آسانی می توانند با این سرویس رایگان کار کنند.
اما در کنار محیط کاربری ساده این نرم افزار، امکانات ویژه ای نیز برای کاربران در برنامه اینستاگرام پیش بینی شده است که معمولا اغلب کاربران از آن ها بی خبر هستند. همچنین با انتشار آپدیت های مختلف این نرم افزار بر تعداد این قابلیت ها افزوده میشود. اگر از کاربران برنامه محبوب اینستاگرام هستید، بد نیست با قابلیت های مخفی این برنامه که احتمالا از آن ها بی خبر هستید آشنا شوید.

 
ویژگی های مخفی در اینستاگرام


برخی از قابلیت های اینستاگرام به واسطه برنامه های جانبی در کنار نرم افزار اصلی فراهم میشوند؛ به عنوان مثال پیدا کردن کاربرانی که در اینستاگرام شما را آنفالو کرده اند با برنامه های دیگر امکان پذیر است. اما در برنامه اصلی اینستاگرام قابلیت های خاص و جداگانه ای نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

دریافت پیغام اطلاع رسانی از کسانی که فالو می کنید

گاهی برخی از صفحات خاص را فالو می کنید و مشاهده پست های این اکانت برای شما اهمیت خاصی دارد. به عبارت دیگر نمی خواهید حتی یک پست را از دست بدهید. برای این دسته از کاربران قابلیت هشدار بعد از انتشار پست در اینستاگرام پیش بینی شده است. برای این کار از طریق بخش تنظیمات در گوشه سمت راست و بالای صفحه گزینه Turn On Post Notifications را انتخاب کنید.

 تگ اکانت خود را از صفحات دیگر بردارید

در هر پست ممکن است شما توسط افراد مختلف از جمله فالوور های خود تگ شوید تا یک پست را ببینید. اینستاگرام برای خلاص شدن از شر این تگ ها قابلیت های مختلفی را پیش بینی کرده است:

    یک راه حذف کلی تگ می باشد. بدین منظور به پستی که تگ شده اید مراجعه کنید و گزینه های عکس که به صورت سه نقطه قابل مشاهده است را لمس کنید. از همین قسمت Photo Options و سپس گزینه Remove Me from Photo را انتخاب کنید.
    راه دیگر مخفی کردن تگ ها از پروفایل شما می باشد که البته منطقی تر هم هست .بدین منظور همان مراحل را طی کنید و این بار Hide from My Profile را انتخاب کنید.
 
 پاک کردن تاریخچه جست وجو ها

شاید برخی از کلمات را در اینستاگرام مشابه مرورگر موبایل یا کامپیوتر سرچ کنید و تمایلی نداشته باشید وقتی کسی اینستاگرام شما را چک کند این کلمات ، اکانت ها یا عبارات را مشاهده کند. برای این که تاریخچه جست وجو هایی که در اینستاگرام انجام داده اید را پاک کنید از طریق تنظیمات در گوشه سمت راست و بالای صفحه اقدام کنید. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا گزینه Clear Search History را مشاهده کنید.
 

دقت داشته باشید که انجام این کار با محدودیت هایی نیز رو به رو می باشد. به عنوان مثال از این پس با تایپ یک کلمه یا حرف ، اینستاگرام از میان تگ ها، پست ها یا بخش کاربران به شما پیشنهاد نمی دهد و در واقع لازم است خودتان عبارت را کامل تایپ کنید.


مشاهده تمام پست هایی که تا کنون لایک کرده اید

این که چه پست های مختلفی را که تا به حال لایک کرده اید و دیده اید را بتوانید مجددا بررسی کنید و فعالیت خود را در اینستاگرام مرور کنید، امری جالب و قابلیتی کاربردی در اینستاگرام است. برای استفاده از این ویژگی از طریق تنظیمات صفحه را به پایین اسکرول کنید تا گزینه Posts You’ve Liked را مشاهده کنید.

  کاهش مصرف دیتا در اینستاگرام

با توجه به این که اینستاگرام رسانه فیلم و عکس می باشد، بنابراین استفاده از آن حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف می کند.برای این که جهت مصرف دیتا موبایل سقف تعیین کنید، به تنظیمات اینستاگرام خود بروید و Cellular Data Use را انتخاب کنید. در صفحه بعد نیز Use Less Data را فعال کنید.

کاوه الحاقی

.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب