ksys-logo
کد مطلب : 10108
تاریخ ثبت : 1396/10/26-12:54

طریقه تشخیص شارژر اصلی از تقلبی

تجهیزات جانبی گوشی‌های هوشمند دارای بازار پر رونقی است که بسیاری از افراد و شرکت‌ها را برای حضور در آن وسوسه می‌کند. اما مطمئناً تولید کننده هایی نیز وجود دارند که بجای تولید اجناس اصل و باکیفیت، به تولید اجناس تقلبی روی می‌آورند.
http://www.gooyait.com/uploads/22222-1.jpg
درصد زیادی از لوازم جانبی موجود در بازار تقلبی‌ست بنابراین طریقه تشخیص اجناس اصل از اجناس تقلبی می‌تواند در موارد زیادی به کمک شما آمده و از خطرات احتمالی آن‌ها در آینده جلوگیری کند.

روش‌های مختلفی برای تشخیص شارژر اصل اپل از شارژرهای تقلبی وجود دارد که در اینجا قصد داریم به چند مورد آن اشاره کنیم :

بررسی محل اتصال لایتنینگ
سمت راست لایتنینگ قلابی – سمت چپ لایتنینگ اصلی


شارژر اصلی و تقلبی


با توجه به صحبت‌ها و راهنمایی‌های شرکت اپل در این مورد، لایتنینگ اصلی دارای چند ویژگی بارز است : اول اینکه رنگ این اتصال خاکستری رنگ و یا بصورت متالیک است در صورتی که لایتنینگ‌های تقلبی دارای رنگ‌های مختلفی هستند که با دستگاه همخوانی ندارد. مورد بعدی اینکه لایتنینگ اصلی بصورت یک تکه و با عرض ۷٫۷ میلی متر ساخته شده است، در صورتیکه لایتنینگ‌های جعلی در مواردی از به هم چسباندن چند تکه‌ی کوچکتر ساخته شده و در عرض‌های مختلفی نیز در بازار موجود است. با دقت در این موارد می‌توانید از خرید جنس بی کیفیت و قلابی اجتناب کنید.

 
توجه به نوشته‌های چاپ شده بر روی کابل

شارژر اصلی و تقلبی
 
برای تشخیص کابل اصل از کابل تقلبی و غیراستاندارد نیز می‌توانید از این روش استفاده نمایید. برای اینکار باید به نوشته‌های روی کابل و نحوه بسته‌بندی دقت کنید. در مورد کابل شرکت اپل این توضیح را داده که کابل لایتنینگ به یو اس بی این شرکت باید یکی از نوشته‌های زیر را در فاصله‌ی ۱۸ سانتی متری از سمت یو اس بی داشته باشد :

    Assembled in China
    Designed by Apple in California
    Assembled in Vietnam
    Industria Brasileira

و در پایان نیز باید یک سریال ۱۲ رقمی را نیز ببینید.

اما در مورد بسته بندی اپل این توضیح را ارئه داده که بسته‌بندی‌های مورد تایید شرکت اپل دارای نوشته‌ی  Made for iPhone/iPod/iPad(MFi) بر روی بسته‌بندی هستند.

صفایی
گویا آی تی
.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب